Motocykly

R 1200 GS (Adventure)

Black storm metallicLight whiteLupin blue metallicIced chocolate metallic

R 1200 GS. Ikona se setkává s pokrokem, dokonalost se setkává s vášní.

R 1200 GS je skutečné enduro. Tento motocykl založil dvojitý sportovní motocyklový segment – a tomu stále s jistotou vévodí. 
Rozmanitost – vozovky, terén, městský provoz, venkovská krajina, pohodlí, výkon – v kombinaci s legendární robustností a odbornými znalostmi za více než 36 let vývoje modelů GS přináší motocykl, který se nezalekne žádné konkurence. Působivým důkazem tohoto tvrzení jsou vítězství v mnoha testech a ocenění v odborných časopisech. A není náhoda, že právě toto „GS“ je světově nejprodávanějším motocyklem s objemem nad 600 cm3.
Nový model je ještě lepší: a to jak z hlediska vhodnosti pro cestování, tak i pro výkon v terénu. Více pohodlí, více dynamiky a více zábavy.

Motor – nepopsatelný.

Vyzkoušen, testován a prověřen znovu a znovu pod nejvyšším zatížením: dvouválcový boxer s výkonem 125 koní (92 kW).
Je velice účinný, s vysokým točivým momentem – pro potěšení z jízdy v každé situaci. A přesto boxer není legendou pouze pro svou spolehlivost. Je také velmi dobrosrdečný. Mokrá spojka s funkcí anti-hopping a elektronická škrticí klapka usnadňují jemné dávkování výkonu. Proč nezažít testovací jízdu?

Ovládání – nesrovnatelné.

Pevný hlavní rám s motorem jako nosný prvek zajišťuje nízké těžiště. Tím zjednodušuje ovládání, ale současně udržuje enormní stabilitu při vedení stopy. Systém odpružení paralever a telelever zajišťují optimální tlumení v jakémkoliv terénu.
A s novými elektronickými asistenčními prvky, jako je přepracovaný systém ESA (elektronické seřízení odpružení), nastavuje motocykl R 1200 GS hodnoty pro maximální potěšení z jízdy pouhým stisknutím tlačítka.

Jízdní režimy Rain a Road, stejně jako systém automatického řízení prokluzu ASC jsou součástí standardní výbavy, aby se motocykl mohl optimálně přizpůsobovat jízdním podmínkám.
Jako volitelné příslušenství je nabízen jízdní režim Pro, který poskytuje ještě větší prostor pro využití vašeho osobního stylu jízdy (např. Enduro a Dynamic). Systém Hill Start Control umožňuje snazší rozjezd v kopci. Systém DTC (systém dynamického řízení trakce) citlivě zasahuje a zajišťuje bezpečnost a dynamiku jízdy.
Systém ABS Pro také pomáhá přibržďovat v náklonu, čímž eliminuje nebezpečné situace. Dynamické brzdové světlo varuje ostatní účastníky silničního provozu v případě reflexního sešlápnutí brzdy.

Personalizace – nenahraditelný.

Jedna věc zůstává stále stejná: robustní, dynamický a plný charakter. Nové laky a vysoce kvalitní povrchy zdůrazňují nápadný design GS. A to je dobrá věc.
Ale ať už jde o elegantní lišty na nádrž, ochranu proti rozstřiku pro přední kolo nebo nový rám a barvy kapotáže –R 1200 GS nebyl nikdy tak rozmanitý, jako nyní.
A styly jsou nové také. Exkluzivní styl přidává vizuální zvýraznění a klade důraz na jistý vzhled a cestování s vysoce kvalitními materiály a detaily.
Styl Rallye dělá přesně to, co říká, a ambiciózní offroadoví jezdci dostanou za své peníze to svoje.
Navíc existuje rozsáhlá řada volitelného příslušenství, včetně funkce startování bez klíčku, užitečné doplňky pro jízdu v terénu a také systém pro přepravu zavazadel – abyste si mohli své GS uzpůsobit podle svých tužeb.

Tři charakteristické rysy.

Kombinací balíčků můžete dosáhnout různého charakteru vašeho nového GS. Sportovnější, pohodlnější nebo vhodnější pro cestování. Každý balíček dodá R 100 GS zcela speciální charakterový rys. Spolu s širokou škálou motocyklových doplňků, kterou zakoupíte u autorizovaného dealera, se motocykl GS stane „vaším“ GS.

Dynamický balíček – nic vás nezastaví.

Dynamický balíček dodá sportovní komponenty. R 1200 GS přijme svůj dynamický charakter jak vizuálně, tak i funkčně. Nejnovější technologie zajistí tu správnou přilnavost v každém terénu a působivou hbitost v jakékoliv jízdní situaci.

Dynamický balíček obsahuje následující komponenty:
• Jízdní režim Pro (včetně ABS Pro, HSC a DTC)
• Asistent pro řazení Pro
• LED světlomety (včetně TFT)
• LED ukazatele směru

Balíček pro komfort – nepostradatelný.

Balíček pro komfort obsahuje další prvky pro potěšení z jízdy a bezpečnost. Můžete se spolehnout na systém kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách (RDC). Tlak vzduchu je průběžně zobrazován a je vždy aktuální. Při větším pohodlí již nemůže nic zasáhnout do klidné jízdy s R 1200 GS.

Komfortní balíček obsahuje následující komponenty:
• Chromovaný výfuk
• RDC
• Chrániče rukou
• Vyhřívání rukojetí řidítek

Balíček pro cestování – pro nekonečné jízdy.

Balíček pro cestování je určen pro jezdce, kteří si rádi vychutnají každý kilometr po asfaltu nebo i ve vyjetých stopách, a kteří by rádi zůstali v sedle svého R 1200 GS navždy. Prvky tohoto balíčku zajistí méně únavnou a pohodlnější jízdu.

Cestovní balíček obsahuje následující komponenty:
• Dynamické ESA
• Příprava pro GPS
• Funkce startování bez klíčku
• Pravý a levý nosič na kufry
• Palubní počítač Pro
• Tempomat

Styl Rallye

Rallye. Nekompromisní přizpůsobení pro jízdu v terénu nechává tento styl vyniknout. Je perfektní pro ambiciózní jezdce, kteří jsou se svým GS stále na cestách v jakémkoliv terénu.
To je patrné již na první pohled, protože i se standardním vybavením zaujme tento styl četnými promyšlenými a funkčními detaily. A v kombinaci se širokou škálou terénních doplňků se GS stává offroadovým strojem, který nic nezastaví.

Rallye styl na sebe upozorní v jakémkoliv terénu – a to jak vizuálně, tak i funkčností. Sportovní přední štít zajišťuje nerušený výhled a volnost pohybu. Stupačky Adventure neskutečně oceníte v terénu. Sedlo Rallye doplní perfektně ergonomii pro jízdě.
Přední boční panel a kryt palivové nádrže v modré metalíze Lupin vystoupí vizuálně do popředí. Na palivové nádrži jsou vyvedena písmena GS v rallye stylu. Kryt chladiče je vyroben z nerezové oceli. Chladič je vybaven ochrannou mřížkou – pro větší robustnost při jízdě v terénu. Hlavní rám je v modré barvě Cordoba a motor je v barvě černé. Zlaté brzdové třmeny dodají harmonický kontrast. Černé ráfky s výpletem perfektně doplní rallye styl motocyklu.

Exklusivní Styl

Exclusive. Styl pro nadšence GS modelu, kteří chtějí být venku se svým GS, a také chtějí přitom vypadat sebevědomě.
Při kombinaci s dynamickým balíčkem se toto GS stane skutečným alpským závodníkem i sprintérem na silnici.
A ve spojení s doplňky pro cestování se R 1200 GS stane ideálním společníkem, pro kterého není žádná cesta příliš dlouhá.

Metalický lak v barvě ledové čokolády na předním blatníku a krytu palivové nádrže patří mezi největší vizuální zvýraznění stylu Exclusive.
Navíc je na palivové nádrži a kapotáži chladiče hrdě umístěno logo GS, vyrobené z nerezové oceli. Zlaté brzdové třmeny jsou v dokonalé harmonii s hlavním rámem v achátově šedé a pohonnou jednotkou v barvě černé. Celkový vzhled je doladěn charakterem komfortního sedla jezdce.