Motocykly

R 1200 R (Roadster)

Racing redThundergrey metallicLight white / Cordoba blue

Od designérského konceptu k nové R 1200 R.

Nové R 1200 R stanovuje novou úroveň kombinace estetické přitažlivosti, výkonnosti a designu. Tento motocykl byl pro naše vývojáře hlavním zdrojem inspirace, když navrhovali vizionářskou studii BMW Concept Roadster. Není překvapením, že kromě jiných vlastností je nové R 1200 R výkonným univerzálním strojem, kombinujícím přitažlivost a design ve zcela jedinečné podobě.

Průkopnický design.

Kompaktní, napjatý, svalnatý – design nové generace se jasně odlišuje od svého předchůdce. Teleskopická přední vidlice typu upside-down, odvozená od modelu S 1000 RR, je nejen výrazným prvkem designu, ale současně je zárukou přesné ovladatelnosti. Ostře tvarovaná nádrž a sedlo, přecházející plynule do zadní části, dodává tomuto roadsteru výraz, který přesně koresponduje s jeho jízdním projevem.

Individuální styl.

Vůbec poprvé je nové R 1200 R k dispozici nejen v základní barvě, ale také s dvojicí dalších dvou barevných odstínů. Díky tomu se design tohoto stroje ještě lépe přizpůsobí individuálnímu stylu svého jezdce. Připravena je klasická a nadčasová modrá Cordoba nebo sportovně vyhlížející bílá Light, doplněná krytem motoru v barvě kapotáže a s rámem v jasně červené Racing. Třetí verzí je exkluzivní šedá metalíza Thunder s přední vidlicí lakovanou zlatou barvou (k dispozici pouze ve spojení s výbavou Dynamic ESA).

Nejvyspělejší technologie.

R 1200 R se svými technologiemi vymkla běžným zvyklostem. Senzační výkon 125 koní dodává nové R 1200 R tu správnou dávku dravosti. Ta je k dispozici ve třech jízdních režimech, které se mění stiskem tlačítka, volitelně dodávaný protiprokluzový systém DTC zajišťuje její účinný přenos na silnici. Přepracovaný a zvětšený přístrojový štít zajišťuje, že jezdec má vše potřebné pod dohledem a pod kontrolou. Toto hlavní informační centrum je umístěno na nosníku z pokrokové hliníkové slitiny.

Nezaměnitelně individualistický flair.

Nabídka doplňků pro R 1200 R je mimořádně působivá: batoh na nádrž, BMW Navigator V a čtveřice různých typů větrných štítů – to vše jsou doplňky pro dlouhé cesty. Jízdní dynamiku R 1200 R posune na novou úroveň nejnovější generace volitelně dodávaného systému Dynamic ESA. Skutečně univerzální stroj z tohoto roadsteru vytváří možnost doplnit jej přípravou pro instalaci navigace včetně ergonomického ovladače, ukazatelem řazení Shift Assistant Pro nebo bezklíčkovým systémem Keyless Ride. Za pozornost stojí také celá řada propracovaných detailů, z nichž zaujmou například vyfrézované páčky a stupačky nebo ocelový ochranný rám s lesklou úpravou, který je jak funkčním, tak nepřehlédnutelným vizuálním prvkem.

Revoluce roadsteru začíná.