Motocykly

R NINE T (Heritage)

BMW R nineT.
Nezaměnitelný. Originální. Vzduchem chlazený.

Jízda na motocyklu jako symbol čiré svobody: terén, zatáčky, rovinky. Každý metr se počítá. To je přesně vaše cesta.

R nineT je dokonalým společníkem, a když jde o vaše osobní naplnění, nemá díky nesčetným možnostem úprav téměř žádné limity. Charakter jeho vzduchem chlazeného motoru spolu s použitím nejmodernějších technologií vás neodolatelně pohání vpřed způsobem, který zřetelně pocítíte v plném točivém momentu.

Již od samého začátku motocykl R nineT fascinoval motocyklové nadšence po celém světě. Stimuluje, inspiruje a infikuje touhou.

Nezaměnitelný R nineT.

R nineT není možná tak stylový, ale přesto je zcela nezaměnitelný. Je ztělesněním vášně a inovace za více než 90 let výroby motocyklů – přirozeně spolu s klasickými proporcemi BMW Motorrad: výrazný boxer, kompaktní nádrž, úzká zadní část. Všechny materiály jsou trvale vysoce kvalitní. Povrchy jsou pečlivě uhlazené. Je kladen obrovský důraz na detail a skutečně vynikající řemeslné zpracování. Blatník je například přišroubován k vidlici pomocí dvou vyztužených držáků. A držák světlometu je vyroben z hliníku.

Klasický boxer.

Výkonný, vzduchem chlazený dvouválec (boxer) se zdvihovým objemem 1170 cm3 a nominálním výkonem 81 kW (110 koní) přináší vysoce dynamické rozdělení výkonu, a to i při nízkých otáčkách. Výsledek: každá jízda se promění v nezapomenutelný zážitek. A to jak ve městě, tak i na vesnické cestě. A současně R nineT také plní požadovanou normu Euro 4.

Standardní systém BMW Motorrad ABS a volitelný systém ASC automatické kontroly stability vám umožní přenést nezaměnitelnou dynamiku na silnici. Vidlici typu upside-down lze manuálně nastavit podle individuálních požadavků. Předpětí pružiny, tlaková a kompresní fáze je šitá vašemu jízdnímu stylu. Nově navržený přístrojový panel s rychloměrem a otáčkoměrem vás spolehlivě informují o všem, co potřebujete vědět – kromě perfektního požitku z jízdy.

Pohodlné sedlo, jízda beze stresu.

Dokonce i ergonomické vlastnosti R nineT perfektně doplňují celkový přirozený vzhled a dynamické jízdní vlastnosti. Zní to skoro jako paradox, ale navzdory výkonu motoru je zde zaměřeno na uvolněné zpomalení – s co největším potěšením z jízdy. Vyvážený ergonomický trojúhelník a stále poněkud plošší úhel zatočení vám umožní objevovat nové trasy, a přitom sedět vzpřímeně a relaxovat. Ergonomie a vynikající jízdní vlastnosti jdou u motocyklu R nineT ruku v ruce.

Zrozen pro úpravy.

Již od počátku byl při vývoji R nineT kladen důraz na jeho modulární koncept: pro nejvyšší možný stupeň individuálních úprav. Bezpočet profesionálně i soukromě provedených úprav dokazuje, jak velký potenciál R nineT v sobě má.

Otevřené rozhraní v elektronice usnadní instalaci elektrických součástí. K tomu je promyšleně přidán oddělitelný rám. Koncovou část zadního rámu lze snadno demontovat: pro puristický a stylový vzhled pro jednotlivce nebo pro alternativní možnosti sedla.

Chcete-li dát svému R nineT nový vzhled s jinými lakovanými díly, existují další varianty palivové nádrže: hliníková nádrž s viditelným nebo vyhlazeným svárem může být například kombinována s dvoudílným standardním sedlem jezdce. Zadní část můžete také nahradit hliníkovou koncovkou sedadla.

Jsou také k dispozici dvě speciální povrchové úpravy – Black storm metallic/Vintage (černá metalíza/retro) a Blueplanet metallic/Aluminium (metalíza modrá planeta/hliník). Zde, k novinkám týkajícím se palivové nádrže, si také pro svůj R nineT může zvolit hliníkovou koncovku sedadla a přední blatník ve vámi zvolené barvě. Speciální povrchová úprava Black storm metallic / Vintage dodá vašemu motocyklu individuální zastaralý vzhled díky ručnímu broušení.

Sportovní tlumič HP je k dispozici jako volitelné příslušenství. Je možné ho umístit do vyšší či nižší polohy: pro pozoruhodný pohled skrz motocykl.
Volitelné příslušenství instalované při výrobě také udělá velký dojem – například vyhřívané rukojeti nebo LED ukazatele směru. R nineT je dokonce připraven pro expresivní volitelné příslušenství, jako jsou naše nové strojově vyráběné díly – ať již kryt hlavy válců, lemování světlometu nebo kryt motoru. S R nineT nedostanete maximum pouze z jízdy, ale i ze svého motocyklu.