Motocykly

S 1000 R (Roadster)

Podmaňte si silnice – na BMW S 1000 R.

Roadster prostý všech zbytečností se zaměřením na maximální výkon. Výkon 160 koní/118 kW, točivý moment 112 Nm a výkonová hmotnost 1,29 kilogramu na koně – a pronásledovatelé mizí kdesi ve zpětném zrcátku. Stejně jako superbikový předchůdce, také model S 1000 R stanovuje nová měřítka ve svém segmentu.

Lineární výkon: motor.

Vysokovýkonný řadový čtyřválec je derivátem motoru z typu RR. Byl však dále upraven. Výsledkem je extrémně lineární nástup točivého momentu nabízejícího neutuchající tah v celém spektru využitelných otáček. Výkon motoru S 1000 R dosahuje 160 k/112 kW v 11 000 1/min, točivý moment vrcholí hodnotou 112 Nm při 9250 1/min. Společně vykouzlí na tváři jezdce úsměv pokaždé, když přidá plyn.

Připraveno na souboj: design.

Geny S 1000 R jsou přitažlivé na první pohled: agresivní design s vysokou zádí a nízkou přídí doplňuje výrazně rozdělená čelní maska a charakteristické průduchy. Logo „R“ jeho ostře řezané a muskulaturní tvary jednoznačně potvrzuje. Někteří lidé mluví o nahotě – my tomu říkáme zaměření na to nejdůležitější.

Univerzální: jízdní režimy.

S 1000 R můžete krotit nebo rozdivočet jediným stiskem standardně dodávaného tlačítka. V režimu „Rain“ plynový pedál reaguje velmi jemně a systémy ABS a ASC jsou přizpůsobené vlhké vozovce, zatímco mód „Road“ systémy optimalizuje na suchý asfalt. Nastavení Pro jsou k dispozici na přání pro ty, kteří míří až na vrchol: režimy „Dynamic“ a „Dynamic Pro“ dostanou „R“ až na samotné limity jeho schopností.

Vše pod kontrolou: závodní ABS a ASC součástí základní výbavy.

Výkon, který není pod kontrolou, je k ničemu. S 1000 R je prvním motocyklem, který je standardně vybaven závodním ABS a ASC (automatická kontrola stability). Tato dvojice systémů zaručuje vynikající hodnoty akcelerace i zpomalení na samotné hranici fyzikálních zákonů. Lze je aktivovat či deaktivovat během jízdy, a zažít tak neopakovatelné potěšení.

Žádné kompromisy: možnosti individualizace.

Pro S 1000 R jsou k dispozici dva výbavové pakety, z nichž každý obsahuje pečlivě zvolené prvky. Součástí paketu „Sport“ jsou jízdní režimy Pro (Rain, Road + Dynamic a Dynamic Pro), DTC, asistent řazení a tempomat. Paket „Dynamic“ tvoří elektronický podvozek DDC, vyhřívané rukojeti, LED směrovky a kryt motoru v barvě kapotáže. Pro S 1000 R je rovněž v nabídce široká nabídka dílů HP, zaměřená na náruživé jezdce.